Knihovna Karla Hynka Máchy je veřejnou knihovnou, pověřenou výkonem regionálních funkcí. Poskytuje svým uživatelům knihovnické a informační služby v návaznosti na systematicky budovaný knihovní fond a databáze knihovny. Podle možnosti zajišťuje přístup k dalším informačním systémům.

Naše knihovna

Štítky

Vážení čtenáři,

upozorňujeme na změnu v letním provozu. Ve všední dny bude od 12:00 do 13:00 polední pauza a ve čtvrtky a soboty bude knihovna zavřena.
Děkujeme za pochopení.

KAFKA 100

Sto let uplynulo od smrti Franze Kafky, jednoho z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století. Připomeneme si jej hrou a soutěží!

S Kafkou na cestách / soutěž

Kafka žil v Praze, pochyboval o smyslu života a zajímala ho jenom literatura…Taková je poněkud povrchní představa o slavném pražském rodákovi. Pravdou však je, že Kafka rád cestoval a měl rozličné zájmy.

Pošlete nám pohled z vašich prázdninových cest a připište heslo KAFKA100. Všechny je pak v knihovně vystavíme a v září vylosujeme několik výherců knižních cen.

Zapojit se do soutěže můžete i zasláním fotky z vašich cest s taškou KAFKA100, kterou koupíte v oddělení registrace. Fotku pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Najdi Řehoře! / pátrací hra pro děti

Říká se “mám brouka v hlavě”! To má někdy každý. Teď si ale představ, co se stalo ráno po probuzení Řehořovi Samsovi ve slavné povídce Proměna od Franze Kafky. Po prvotním zmatení zjistil, že je z něj brouk! Vaším úkolem bude najít ho na schodišti a na chodbách knihovny. Hrací kartu získáte od knihovnic na dětském oddělení. Kdo najde Řehoře, čeká ho i malá odměna. Hledat a hrát můžete až do září.