Knihovna Karla Hynka Máchy je veřejnou knihovnou, pověřenou výkonem regionálních funkcí. Poskytuje svým uživatelům knihovnické a informační služby v návaznosti na systematicky budovaný knihovní fond a databáze knihovny. Podle možnosti zajišťuje přístup k dalším informačním systémům.

Naše knihovna

Štítky

Vážení čtenáři,

upozorňujeme na změnu v letním provozu. Ve všední dny bude od 12:00 do 13:00 polední pauza a ve čtvrtky a soboty bude knihovna zavřena.
Děkujeme za pochopení.

Užijte si léto s knihou a prožijte čas plný krásných slov!

Právě začíná Pročtené léto 2024, projekt Mravenčí chůvy a Krajiny čitateľov.

Je tu pro všechny děti a dospělé, kteří chtějí o prázdninách zažít něco vyjímečného. Zapojit se mohou rodiny, skupiny dětí v knihovnách i na táborech.

9 témat, na každý prázdninový týden

Ke každému tématu a pro každou čtenářskou kategorii máme nachystané tipy na skvělé knihy

Prvním tématem začínáme 1. července 2024.

Zaregistrujte se na www.procteneleto.cz, vytiskněte si brožuru a pusťte se do čtení.  Na čtení knih můžete navázat smysluplnými aktivitami, které budou děti bavit.

Projektem Pročtené léto vás provede brožura Proctene-leto-2024 [pdf], která vám pomůže se několikrát zastavit a uvědomit si, jak silnou moc mají slova. Uvnitř publikace najdete témata na všechny prázdninové týdny a ke každému tématu tipy na knihy, aktivity a také Dětský pas, do kterého děti mohou zaznamenat své letní zážitky. Součástí je i soutěž.

Témata:

1. července:  O srdíčku (slova, která mi připomenou, že jsem milován/a)

8. července: O břiše (slova, která mě rozesmějí)

15. července:  O nohou (slova, která mi dodají odvahu)

22. července: O hřištích (slova, která napravují chyby u kamarádů)

29. července: O kuchyni (slova, která nás doma navzájem uklidní)

5. srpna:  O autobusech (slova, kterými poznáváme jiné)

12. srpna: O nápadech (slova, díky kterým něco změníme)

19. srpna: O zahradách (slova, která nám všem pomáhají růst)

26. srpna: O koláčcích (slova, u kterých pookřejeme)