v sobotu 28. září a v pondělí 28. října bude knihovna z důvodu státních svátků zavřena. Děkujeme za pochopení.

Pozvánky na týden 28 srpen - 3 září, 2023

pátek, 01 září

Pátek, 1. září 2023 od 9:00 - neděle, 3. září 2023 od 21:30

Poslední tři dny prázdnin plné literatury a umění! Těšit se můžete na setkání s autory, workshopy, koncerty i divadelní představení.

MĚSTA ČTOU - Motýlek z ovčího rouna - Irena Hejhalová | workshop

Pátek, 1. září 2023 od 10:00 - 12:00

Přijďte si vyzkoušet techniku plstění. Seznámíte se s jednotlivými fázemi procesu od surového ovčího rouna, přes předení na vřetánku až po výsledný výrobek z česance.

MĚSTA ČTOU - Klub tvůrčího psaní LiPen | autorské čtení

Pátek, 1. září 2023 od 15:00

Aktivní senioři, kteří se zajímají o tvůrčí psaní, vám přečtou několik ukázek ze své literární tvorby.

MĚSTA ČTOU - Karolína Zoe Meixnerová - Rukopisy, Mácha, Tyl | autorský pořad

Pátek, 1. září 2023 od 17:00

Karolína Zoe Meixnerová je česká spisovatelka a influencerka, která se zaměřuje na popularizaci českých spisovatelů a spisovatelek. Jejím cílem je ukázat, že za zvučnými jmény naší literární historie se skrývají skuteční lidé, s (ne)obyčejnými životními příběhy a touhami.

MĚSTA ČTOU - Jana Vébrová | akordeon, poezie a zpěv

Pátek, 1. září 2023 od 18:30

Svérázná a osobitá písničkářka z Lužických hor. Právě ona "vykořeněnost" tamějšího kraje a nula procent folklóru ji inspirovaly k tomu najít si svůj vlastní, na české scéně neslýchaný způsob pěveckého projevu, nikde neškolené hry na akordeon a skladebnosti jejích písní. V roce 2007 vydala svůj debut Kykyrý a letos přišla na svět její druhá deska Kameny ze dna, o které se již nyní mluví jako o hudební události roku.

sobota, 02 září

MĚSTA ČTOU - Přež(Š)ívánky - upcyklace výšivkou - Věra Brázdová | workshop

Sobota, 2. září 2023 od 10:00 - 12:00

Oživte oblečení, které už by u vás ve skříni “nepřežilo”, a vylepšete jej výšivkou. Facelift dostanou košile, tílka, trička nebo jiné kousky, které si donesete. Kdo nebude mít vlastní, nějaké oblečení bude k dispozici za poplatek.

MĚSTA ČTOU - Jak se Kuba naučil bát - Divadlo Žižkovy voči | pohádka

Sobota, 2. září 2023 od 15:00

Přijďte si poslechnout známou pohádku v podání místního divadelního spolku mladých amatérských herců.

MĚSTA ČTOU - Eva Turnová a Ivan Vrána | autorské čtení a koncert

Sobota, 2. září 2023 od 17:00

Baskytaristka kapely The Plastic People of the Universe přečte ukázky z chystané knihy povídek. Její sloupky byly v uplynulých deseti letech pravidelně publikovány v časopisech Reflex, Reportér a Deník. Autorské čtení Evy Turnové doprovodí svými písněmi bluesman a pravidelný host našeho festivalu Ivan Vrána.

neděle, 03 září

Detail akce

MĚSTA ČTOU - Renata Štulcová - Rafaelova škola a Sběratelka jednorožců | pro děti

Neděle, 3. září 2023 od 10:30

Všichni milovníci jednorožců, zpozorněte! Podle knihy Sběratelka jednorožců budeme pátrat s Marinou a jejími spolužáky po ztracené jednorožce a také se podíváme na to, jak vypadá legendární Rafaelova škola.

Detail akce

MĚSTA ČTOU - Studánka a kouzlo lesa - Hedvika Řezáčová | loutková pohádka pro děti

Neděle, 3. září 2023 od 15:00

Dva sourozenci, Mája a Eda, mají jediný úkol - pohlídat kocoura tety Jarmily. Co když si však milovaný mazlíček udělá výlet do čarovného lesa? A poradí si les s tím, když se objeví někdo, kdo chce mít všechno jen pro sebe?

UPOZORNĚNÍ!!! KONCERT ZRUŠEN!!! MĚSTA ČTOU - Shoda okolností | koncert

Neděle, 3. září 2023 od 17:00

POZOR! KONCERT BYL ZRUŠEN! Nejlepší tečka za nabitým programem festivalu je živá hudba v podání folkové kapely písničkáře Pavla “Hoznyho” Hoznédla.