v sobotu 26. října a v pondělí 28. října bude knihovna  zavřena. Děkujeme za pochopení.

HISTORIE KOLEM NÁS – Poválečná spravedlnost? Retribuční justice v českých zemích (1945–1948) – PhDr. Ivana Rapavá, Ph.D. / přednáška

Středa, 16. říjen 2024 od 17:30

(Obsazenost: 25 z 30)

- REZERVACE MÍSTA

vstup zdarma

Srdečně zveme na další pokračování cyklu přednášek Historie kolem nás – Represivní zařízení v Terezíně a v Litoměřicích (1940–1948), který ve spolupráci s knihovnou připravil Památník Terezín.

Otázkou spravedlivého potrestání nacistických zločinců a domácích kolaborantů se představitelé zahraničního exilu zabývali již během války. K jeho uskutečnění měly sloužit tři retribuční dekrety vydané v průběhu roku 1945. Podařilo se však původní záměr naplnit?