Knihovna Karla Hynka Máchy je veřejnou knihovnou, pověřenou výkonem regionálních funkcí. Poskytuje svým uživatelům knihovnické a informační služby v návaznosti na systematicky budovaný knihovní fond a databáze knihovny. Podle možnosti zajišťuje přístup k dalším informačním systémům.

Naše knihovna

Štítky

Vážení čtenáři,

ve dnech 29. 6. - 7. 7. 2024 bude knihovna uzavřenaDětské oddělení bude mimo provoz od 29. 6. - 14. 7. 2024Ve všední dny bude od 12:00 do 13:00 polední pauza a v soboty bude knihovna zavřena. Děkujeme za pochopení.

 

Postup při půjčování e-knih

UPOZORNĚNÍ!!!

Pocketbook ani Kindle bohužel na eVýpůjčky není možné využívat, protože nemají systém Android ani iOS. Více zde: https://www.palmknihy.cz/aplikace

Příprava zařízení na čtení

Na mobilním telefonu, čtečce nebo tabletu je třeba mít nainstalovanou aplikaci Palmknihy pro čtení knih (zdarma v Google Play pro zařízení s Android (verze 5+) (nebo pro starší čtečky - verze lite 2.2.3) nebo v Apple AppStore pro zařízení s iOS (verze 11 +)). E-mailová adresa uvedená v aplikaci musí být shodná s e-mailovou adresou v kontě čtenáře knihovny.

Vypůjčení knihy

  1. Přihlaste se do on-line katalogu, který je přístupný přes webové stránky Knihovny K. H. Máchy.
  2. V menu "Vyhledávat podle média" zvolte položku "Elektronická kniha". Nyní v okně vyhledávání můžete specifikovat svůj požadavek.
  3. U vybraného titulu klikněte na ikonu "Vypůjčit e-knihu". Pokud u elektronické knihy nenajdete tlačítko "Vypůjčit e-knihu", licence na vypůjčení již vypršela a e-knihu si již nelze vypůjčit.
  4. Vraťte se do aplikace Palmknihy, kde e-knihu najdete. 

Výpůjční řád e-knih:

  1. Je možné mít vypůjčené najednou 2 e-knihy.
  2. Doba výpůjčky e-knihy je 31 dní.
  3. Dobu nelze zkrátit, není tedy možné e-knihu "vrátit" dříve.

Nevíte si rady? Obraťte se na obsluhu v knihovně na oddělení registrace.
Napište nám své postřehy a náměty, uvítáme vaše první zkušenosti s e-knihami a jejich půjčováním.

Back to top