Knihovna Karla Hynka Máchy je veřejnou knihovnou, pověřenou výkonem regionálních funkcí. Poskytuje svým uživatelům knihovnické a informační služby v návaznosti na systematicky budovaný knihovní fond a databáze knihovny. Podle možnosti zajišťuje přístup k dalším informačním systémům.

Naše knihovna

Štítky

Použití návratového a výdejního boxu

Návratový box i výdejní box se nachází v podloubí domu 150/23 na Mírovém náměstí, přibližně 40 metrů od vchodu do knihovny.

Návratový box na knihy

Návratový box slouží k vracení knih 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Vrácené knihy budou odepsány nejpozději následující otevírací den knihovny. Čtenář je povinen ověřit si otevírací dobu knihovny a její případné změny na webu www.knihovnalitomerice.cz

Správné odepsání vypůjčených jednotek si čtenář může zkontrolovat ve svém čtenářském kontě. 

Pokud jsou při vrácení generovány poplatky z prodlení, zůstávají načteny ve čtenářském kontě a čtenář je uhradí při následující návštěvě knihovny.

Pozor! Návratový box je určen pouze pro vracení knih a časopisů vypůjčených z naší knihovny. Není určen pro vracení deskových her, CD nosičů, Albi tužek, předání knižních darů, nebo ke vhazování čehokoli jiného.

Postup při vracení knihy:

 1.           Zvedněte víko.
 2.           Vložte knihu nebo časopis jednotlivě, hřbetem napřed.
 3.           Zavřete víko. Po zavření víka kniha putuje do úložného prostoru. Vnitřek boxu je vyztužený a knihy tak bezpečně doputují až na dno.
 4.           Hotovo, teď už je to na nás! Knihy vyzvedneme a odečteme z vašeho čtenářského konta.

Výdejní box 

Objednání knihy do boxu

 1. Přihlaste se do svého čtenářského konta v online katalogu knihovny (návod najdete ZDE). 
 2. Jak si objednat knihy do výdejního boxu? Klikněte na modré tlačítko Rezervovat/objednat titul. Jako Místo vyzvednutí vyberte Výdejní box. Potvrďte kliknutím na tlačítko Odeslat požadavek
 3. Teď je to na nás. Knihovnice pro vás knihy s láskou najdou a připraví. Jakmile budou knihy připraveny, obdržíte e-mail o nachystané rezervaci – v předmětu zprávy je uvedeno: Rezervace k vyzvednutí na oddělení Výdejní box. Pozor! Od tohoto okamžiku začíná běžet výpůjční lhůta (u knih je to 31 dnů). Pokud vám tento e-mail nedorazil, pravděpodobně nemáte tato upozornění nastavena ve svém čtenářském kontě. Nicméně tento e-mail slouží pouze jako upozornění a knihy z boxu lze vyzvednout i bez něj.
 4. Nyní vyčkejte na další e-mailovou zprávu s předmětem Knihovna – Výdejní box, ve které se dozvíte číslo schránky, přístupový kód a datum, do kterého máte knihy v boxu uloženy (3 pracovní dny).

Vyzvednutí knih z boxu

 1. Po obdržení e-mailu s předmětem Knihovna – Výdejní box (s číslem schránky, přístupovým kódem a datem uložení), si můžete svoji zásilku vyzvednout.
 2. Najděte příslušnou schránku, číslo schránky máte uvedeno v e-mailu.
 3. Dotykem aktivujte numerický panel.
 4. Zadejte číselný kód, který jste obdrželi v e-mailu, a potvrďte křížkem.
 5. Po odemknutí schránky vyjměte knihy, schránku zatlačením dvířek zavřete.
 6. Pokud si své knihy nevyzvednete do 3 pracovních dnů, vrátíme je zpět do knihovny a odečteme z vašeho čtenářského konta, což si můžete ověřit při přihlášení do svého čtenářského konta.
 7. V případě dotazů či nejasností týkajících se výdejní schránky nás kontaktujte na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo ve výpůjční době na telefonním čísle 778 730 953.

Podrobný návod ke stažení ZDE.Back to top