Knihovna Karla Hynka Máchy je veřejnou knihovnou, pověřenou výkonem regionálních funkcí. Poskytuje svým uživatelům knihovnické a informační služby v návaznosti na systematicky budovaný knihovní fond a databáze knihovny. Podle možnosti zajišťuje přístup k dalším informačním systémům.

Naše knihovna

Štítky

Vážení čtenáři,

upozorňujeme na změnu v letním provozu. Ve všední dny bude od 12:00 do 13:00 polední pauza a ve čtvrtky a soboty bude knihovna zavřena.
Děkujeme za pochopení.

 

Paní Pia Bůžková ze Spolku LiPen se stala ZLATOU BABIČKOU ROKU 2023! Upřímně blahopřejeme. 

V celorepublikovém finále soutěže Babička roku 2023 zvítězila naše čtenářka a členka Spolku LiPen paní Pia Bůžková. Superfinále se zúčastnilo všech 13 krajů a Praha a bezmála 800 diváků. Všechny finalistky předvedly obdivuhodné výkony. Tančily, zpívaly, prezentovaly své koníčky a záliby. Vrcholem soutěže pravé vnitřní krásy "podzimu života" byla promenáda ve společenském oblečení, kterou komentoval noblesní herec Jan Přeučil. 

Stříbrnou korunku získala Božena  Jindrová z Královehradeckého a bronzová korunka ozdobila hlavu Jitky Švecové  ze Středočeského kraje. Babičku sympatie vybralo obecenstvo na místě formou ankety a nejvíce hlasů získala Jana Špičková z Olomouckého kraje. Titul "Nejstarší babička" si odvezla paní Alena  Švehláková do Zlínského kraje, ve věku 89 let předstoupila před obecenstvo a prezentovala své krásné obrazy.

Všem vítězkám upřímně gratulujeme.

IMG_1494
IMG_1495
IMG_1496
IMG_1497
IMG_1498
IMG_1499

Back to top