Knihovna Karla Hynka Máchy je veřejnou knihovnou, pověřenou výkonem regionálních funkcí. Poskytuje svým uživatelům knihovnické a informační služby v návaznosti na systematicky budovaný knihovní fond a databáze knihovny. Podle možnosti zajišťuje přístup k dalším informačním systémům.

Naše knihovna

Štítky

Vážení čtenáři,

ve dnech 29. 6. - 7. 7. 2024 bude knihovna uzavřenaDětské oddělení bude mimo provoz od 29. 6. - 14. 7. 2024Ve všední dny bude od 12:00 do 13:00 polední pauza a v soboty bude knihovna zavřena. Děkujeme za pochopení.

 

NAUTILUS vyplul ze samisdatových vod. Ti, co ho oživili, chtěli pokračovat ve vydávání knížek se vším všudy, tedy i úplně sami. Nakladatelství dali jméno ponorky z oblíbených Verneových románů. A „ponořili“ se s ním docela hluboko…
Dnes, po třech letech mají manželé Jarmila Štogrová Doležalová a Josef Štogr z Hlinné u Litoměřic na svém kontě neuvěřitelných dvacet titulů, počínaje monografií surrealistického malíře Františka Doležala, přes filosofické eseje a básnické texty, až po židovský skauting či životopisy i osudy zapomenutých osobností (Jan Hertl a Bohdan Chudoba).
O tom všem byla řeč i při včerejším literárním večeru v Knihovně K.H.Máchy v Litoměřicích spojeném s autorským čtením. Jarmila četla z knihy "Tanečník na úsvitu" o básníku a překladateli Františku Bártovi, u které přiblížila i její téměř detektivní vznik, Josef si vybral ukázky ze své knížky o opravdovém pohádkovém světě „Kde se vzala, tu se vzala“. Se zajímavým vyprávěním hezky ladilo i netradičně pojaté vystoupení, na kterém zaznělo několik zhudebněných textů J. Štogra. Nadšení pro další ediční činnost Štogrovým rozhodně nechybí. Kdo by se chtěl o jejich aktivitách dozvědět víc, může vyhledat stránky www.nautilus-ami.cz
01-nautilus_Stogrovi
02-nautilus_Stogrovi
03-nautilus_Stogrovi
04-nautilus_Stogrovi
05-nautilus_Stogrovi
06-nautilus_Stogrovi
07-nautilus_Stogrovi
08-nautilus_Stogrovi
09-nautilus_Stogrovi
10-nautilus_Stogrovi
11-nautilus_Stogrovi
12-nautilus_Stogrovi
13-nautilus_Stogrovi
14-nautilus_Stogrovi
15-nautilus_Stogrovi
16-nautilus_Stogrovi
17-nautilus_Stogrovi
18-nautilus_Stogrovi
19-nautilus_Stogrovi
20-nautilus_Stogrovi
21-nautilus_Stogrovi
22-nautilus_Stogrovi
23-nautilus_Stogrovi
24-nautilus_Stogrovi
25-nautilus_Stogrovi
26-nautilus_Stogrovi
27-nautilus_Stogrovi
28-nautilus_Stogrovi
29-nautilus_Stogrovi
30-nautilus_Stogrovi

Back to top