Knihovna Karla Hynka Máchy je veřejnou knihovnou, pověřenou výkonem regionálních funkcí. Poskytuje svým uživatelům knihovnické a informační služby v návaznosti na systematicky budovaný knihovní fond a databáze knihovny. Podle možnosti zajišťuje přístup k dalším informačním systémům.

Naše knihovna

Štítky

Vážení čtenáři,

upozorňujeme na změnu v letním provozu. Ve všední dny bude od 12:00 do 13:00 polední pauza a ve čtvrtky a soboty bude knihovna zavřena.
Děkujeme za pochopení.

 

Na fantastických 41 000 korun se vyšplhala pololetní charitativní sbírka Deutschklubu pro NADAČNÍ FOND DELFÍN. Bude využita na podporu hudebního vzdělávání dětí. Slavnostní předání sbírky zpestřili svým koncertem violloncelistky ze ZUŠ Litoměřice. 

Za první pololetí se účastníci v Deutschklubu setkali 47krát  a "sprechtili" pilně PRO DOBROU VĚC. Pravidelně Deutschklub navštěvovalo 26 zájemců o konverzaci v německém jazyce. 

V Deutschklubu nehraje ani věk žádnou roli. Rozdíl mezi nejmladší účastnicí a  nejstarší  aktivní seniorkou je 57 let! Každý mluví,  jak umí, všichni si rozumí. 

Jak zmiňuje jedna Deutschklubistka,  "Deutschklub navštěvuji ráda,  probírané téma  nás všechny dokáže  zaujmout i s našimi rozdílnými znalostmi jazyka a přinutí vydolovat v klidu to, co máme v hlavě. A ještě přispíváme na dobrou věc. "

Za dobu své existence Deutschklub podpořil částkou převyšující 400tisíc korun řadu projektů v litoměřických charitativních organizacích. Letos v lednu Deutschklub zahájil již osmý rok své činnosti. 

 

A JEDEME DÁL I O PRÁZDNINÁCH!

 

CO JE DEUTSCHKLUB

DEUTSCHKLUB JE  DOBROVOLNÝ SPOLEK PŘÁTEL NĚMECKÉHO JAZYKA, které spojuje radost z konverzace v němčině, stejně jako vůle pomáhat tam, kde je to potřeba. Koná se pravidelně každou středu dopoledne v Knihovně KHM, odpoledne zpravidla v Čajovně Hóra.

60 minut konverzace v německém jazyce na různá témata.

Každý mluví, jak nejlépe umí.

 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK VE VÝŠI 100 Kč směřuje na podporu aktivit zvoleného charitativního projektu.

Lektorka vede Deutschklub bez nároku na honorář.

 

DŮLEŽITÉ:

Zájemci potvrzují účast mailem nebo prostřednictvím SMS na kontakt níže nejpozději den předem.

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mobil: 60422048

 

Rádi přivítáme nové zájemce o německou konverzaci. 

 

AUF WIEDERSEHEN IM DEUTSCHKLUB!

 

DEUTSCHKLUB LITOMĚŘICE 

HANA PAVLIŠTOVÁ
604 220 488

Back to top