Během letních prázdnin členové Deutschklubu nejen procvičovali německou konverzaci, ale také pokračovali v charitativní činnosti. Na konci srpna se díky jejich úsilí podařilo vybrat 10 000 korun na podporu Centra náhradní rodinné péče.

Sbírka byla zahájena v červenci s cílem financovat doučování dětí z náhradních rodin, které má výrazný vliv na jejich školní úspěchy. V minulém školním roce centrum poskytlo doučování 37 dětem, z nichž tři pokračovaly i během prázdnin. Projekt bude pokračovat i v nadcházejícím školním roce, a to díky finanční podpoře, která nadále roste.

Deutschklub pomáhá dlouhodobě

Deutschklub od svého vzniku přispěl více než 400 000 korunami na různé charitativní projekty v litoměřických organizacích. Letos slaví osmý rok své existence, a i nadále plánuje podporovat potřebné.

Co je Deutschklub?

Deutschklub je dobrovolný spolek přátel německého jazyka, kteří se pravidelně setkávají, aby společně konverzovali v němčině. Každou středu se schází dopoledne v Knihovně KHM a odpoledne v Čajovně Hóra. Účastníci mají 60 minut na konverzaci na různá témata, přičemž každý mluví podle svých možností.

Účastnický poplatek ve výši 100 Kč je vždy věnován na vybraný charitativní projekt, a lektorka vede setkání bez nároku na honorář.

Chcete se přidat?

Pokud vás láká zlepšit si němčinu a přispět k dobré věci, rádi vás přivítáme mezi sebe. Účast je nutné potvrdit e-mailem nebo SMS nejpozději den předem.

Těšíme se na vás v Deutschklubu!